Wzory drzew genealogicznych


Tworzenie i rozbudowa drzewa genealogicznego to świetna zabawa, a dla osoby, która poczuje pasje i historię swojej rodziny bądź odkryje nieznane fakty rodzinne może stać się pasją na długie lata.
Drzewo genealogiczne pokazuje historię danej rodziny a niejednokrotnie też całego rodu.


DRZEWO GENEALOGICZNE WZÓR – ciekawa pasja
przykład jak zaprojektować wzory drzew genealogicznych
Czy w ogóle w czasach komputerów, smartfonów, internetu jest sens tworzenie drzewa genealogicznego ?. Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć indywidualnie. Na pewno chcąc je rozbudować i odkrywać kolejne fakty z życia rodu trzeba będzie poświęcić swój czas i swoje pieniądze. Może się zdarzyć, że będzie się zmuszonym pojechać do innej miejscowości oddalonej o kilkaset kilometrów np. do archiwum danego kościoła, aby wyszukać potrzebne informacje o nieznanym członku rodziny.
Osoby, które zdecydowały się na stworzenie profesjonalnego drzewa genealogicznego swojego rodu niejednokrotnie tak bardzo są zafascynowani odkrywaniem historii swojej rodziny, że nie szczędzą na niego kosztów, które muszą ponieść.
Czasami podczas tworzenia wzoru drzewa genealogicznego może okazać się, że część członków rodu pochodziło z rodu książęcego, było znanymi odkrywcami, działaczami społecznymi, posiadało swoje fabryki lub majątki ziemskie. Niektóre osoby odkrywają, że potomkowie wiele wieków temu posiadali herb.


OD CZEGO ZACZĄĆ
graficzny przykład jak zrobić wzory drzew genealogicznych

Zrobienie wzoru drzewa genealogicznego nie jest trudne szczególnie na początkowym etapie jego tworzenia. Wystarczy porozmawiać ze swoimi najbliższymi członkami rodziny a więc z rodzicami i dziadkami, aby stworzyć drzewo do kilku pokoleń wstecz. Zazwyczaj cała rodzina, gdy dowie się, że chcemy zbadać pochodzenie rodu i je wyrysować bardzo chętnie udzieli konkretnych informacji.
Cenne wskazówki można także znaleźć przeglądając albumy rodzinne. Zresztą drzewo genealogiczne uzupełnione o zdjęcia prezentuje się dużo bardziej okazale niż tylko z danymi członków rodziny.
Warto wykorzystać spotkania świąteczne z dalszymi członkami rodziny typu ciotki i wujkowie, którzy mogą przekazać bezcenne informacje o bardzo dawnych członkach familii. Oczywiście najcenniejsze informacje można uzyskać od najstarszych członków rodu.


WZORY DRZEW GENEALOGICZNYCH
Drzewa genealogiczne i jego wzór można stworzyć rysując drzewo ręcznie na kartce papieru. Jest to bardzo praktyczne, ułatwia szybkie zarządzanie nim i zorientowanie się, w jakim miejscu i na jakim etapie tworzenia drzewa aktualnie się znajduje. Oczywiście jednak dużo praktyczniejsze jest tworzenie wzoru drzewa genealogicznego np. w programie komputerowym lub szablonie, który został do tego stworzony. Programy te często oferują funkcje, dzięki którym dane drzewo można dowolnie modyfikować i dodawać do niego kolejne informacje. Niestety czasami są one płatne. Warto też pamiętać, że tworząc drzewo genealogiczne wpisujemy do niego dane naszych członków rodziny także tych żyjących, warto zadbać, aby do informacji tych miały dostęp tylko te osoby, którym chcemy drzewo genealogiczne chcemy pokazać.

wzory drzew genealogicznych

Można na komputerze stworzyć dwa wzory drzew genealogicznych: jedno rozbudowane z różnymi szczegółowymi danymi odnośnie członków rodu, drugie drzewo genealogiczne tylko z podstawowymi informacji o rodzie, których nie obawiamy się ujawnić.
Oprócz programów komputerowych wzór drzewa genealogicznego można stworzyć w wielu programach graficznych. Jeżeli ktoś nie posiada programów go tworzenia grafiki może skorzystać z popularnego programu tekstowego np. Word. Przy jego pomocy można wyrysować drzewo genealogiczne nawet do kilku pokoleń wstecz.
Wielkość i ilość osób zamieszczonych w tworzonym drzewie genealogicznym zależy tylko od tego jak dużo informacji uda się zdobyć i odkryć oraz od tego jak duże drzewo zdecydujemy się stworzyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz